Simbaklub vznikl s příchodem nového roku 2017. Je součástí poradny celostní medicíny MUDr. Josefa Jonáše, kvalifikovaného odborníka v oblasti přírodní a celostní medicíny. Simbaklub přináší dětem i jejich rodičům spoustu zajímavých informací, odborné rady, zábavu i ponaučení. Klade si za cíl být co nejpřínosnější v oblasti zdraví našich dětí, proto zde mimo jiné naleznete i poradnu, kde MUDr. Josef Jonáš odpovídá na dotazy.

Darem pro všechny děti jsou přípravky z dílny MUDr. Jonáše. Pro svou šetrnost k dětskému organismu si postupně získaly přízeň mnoha dětí a zejména pak rodičů. Šetrná péče o zdraví našich dětí – i to je jeden z důvodů vzniku Simbaklubu!

Patronkou Simbaklubu je u dětí oblíbená herečka a zpěvačka Dáda Patrasová. 

Nechcete, aby vaše děti byly neustále nemocné? Nechcete, aby trpěly na chřipky, angíny, alergie, záněty?…

Dotaz: Dobrý den. Mohla bych poprosit o radu, jaký produkt použít u syna před očkováním?…

Má-li zdravá žena zachovávati zvláštní způsob života v čas těhotenství? Zajisté ne! Nechť se vystříhá všeho, co by jí škoditi mohlo, a nechť žije způsobem přirozeným.

Děti bolí záda především proto, že se nedostatečně hýbou, málo sportují. Dalšími důvody je špatné držení těla, ale i výše zmiňovaný výběr nevhodné školní brašny.

Zdravotní riziko představuje zejména prach, na který se bromované zpomalovače hoření dobře vážou.

„Děti mají dechová cvičení a učí se řešit spory. Ve třídě jsou tiché a bezpečné prostory, kam se můžou se svými pocity uchýlit,“

Co je u dítěte ještě běžný strach a co už deprese? Jak vyvážit výchovu potomka, abyste neměli doma rozmazleného fracka?

Po konzumaci kravského mléka a výrobků z něj vás opakovaně trápí zdravotní problémy. Proč?

Další malý zázrak v poradně MUDr. Josefa Jonáše!

„Zplodit syna, zasadit strom, postavit dům.“

Pamatujete se na článek Zázrak jménem Terézie? Tak takto nám malý zázrak roste.

Není pochyb o tom, že obezita je v tomto století stále narůstajícím zdravotním problémem dětí. Za posledních pět let se počet obézních dětí zvýšil o dvě procenta. V současné době se s nadváhou až obezitou potýká každé páté dítě ve věku od pěti do deseti let.

MUDr. Josef Jonáš na závěr knihy Pozor sůl říká: „Zapomeňte na sůl, naučte se dochucovat…

Jaro je prostě příjemné a radostné období roku! Nebývá úmorné vedro ani třeskuté mrazy, města přestávají být zahalená smogem.

Z lékařského pohledu je makrobiotika a veganství hodnoceno jako nevhodný způsob stravování během těhotenství.

Čočková (oranžová) pomazánka, Recept na pohankové lívance

Hlasy odmítačů očkování jsou na internetu i v dalších médiích velmi slyšet. Jak vnímáte tento trend v ordinaci – zaznamenáváte vy osobně nárůst rodičů, kteří mají ohledně očkování pochyby?

„Co mám dávat dítěti na chléb ke svačině nebo jako rychlou večeři?“

Jakmile klesnou teploty k deseti nad nulou, končí vaše rodina s výlety a chodíte radši do kina.

Cukrovka může postihnout i budoucí matky. Pokud jim ale gynekolog oznámí, že na diagnostický test je třeba se dobře připravit, protože jde o velmi nepříjemnou záležitost, není nutné propadat panice.

Zákeřný pneumokok už v Česku zabil pě­tinu dětí ve věku do dvou let a loni zazna­menali lékaři v Česku 413 případů těchto zákeřných forem infekcí. Toto bylo bez ja­kýchkoli dalších podrobností hlavní sděle­ní článku, který si zaplatila farmaceutická společnost GlaxoSmithKline (GSK) a kte­rým se snažila propagovat nepovinné očko­vání nejmenších dětí proti těžkým pneu­mokokovým nákazám.

* Dopřejte dětem pestrou a rozmanitou stravu, bohatou na ovoce a zeleninu, celozrnné potraviny, mléčné…

„Zrození má smysl pro tebe samého. Smrt pro ty druhé.“ Samozřejmě, že nenarozené dítě je…

Je třeba vycházet z potřeb organismu a ty závisejí na tom, co jíme a jak moc…

Podle WHO (Světová zdravotnická organizace) a Dětský fond OSN (UNICEF) doporučují zahájit kojení do jedné…

Pacienti budou u zubaře zřejmě už brzy dostávat plomby, které byly dosud jen za příplatek. Evropská komise totiž zakázala používat obyčejné amalgámové výplně zubů pro děti do 16 let a těhot­né a kojící ženy.

Dne 29. září 2016 nám poslala paní Mirka Tomasová fotografii její vnučky Terezky s tímto krásným textem: „Včera se nám narodila vnučka Terezka (3 kg, 48 cm). Za její narození vděčíme hlavně panu doktorovi Jonášovi, díky jehož kapičkám Joalis se tento velký zázrak v naší rodině povedl!“

Zatímco u těch nejmenších je problémovým obdobím učení na nočník, u starších dětí se až nezdravě často objevují potíže se zácpou. Příčinou bývá nevhodná životospráva, ale i stres dítěte ze životní změny.

Máte zdravotní dotaz nebo problém? Napište nám!