Ve čtvrtek 12. dubna se ve spolupráci s časopisem Regenerace konal v Městské knihovně v Praze Slavnostní večer u příležitosti 30. výročí vydání knihy MUDr. Josefa Jonáše – Křížovka života.
Atmosféra byla příjemná, publikum se dobře bavilo a pan doktor Jonáš rozdával úsměvy a dobrou náladu na všechny strany. Posuďte sami.

Průvodcem večera byla moderátorka Martina Kociánová, která se s panem doktorem Jonášem zná už dlouhá léta.
Hned na úvod řekla pár slov ohledně knihy, která byla ve své době na našem trhu naprostým unikátem. Kniha vyšla 14. 4. 1988 v nákladu 30 000 a během několika hodin byla vyprodána. V knihkupectví pak visela vtipná cedule „Jonáš není“.
Jonáš ale JE. A přichází na pódium.

Martina Kociánová vítá na pódiu MUDr. Josefa Jonáše

Tématem slavnostního večera bylo 30. výročí vydání knihy. Každému v sále však bylo jasné, že se nejedná „pouze“ o oslavu této ojedinělé publikace, ale také o oslavu, vzdání úcty a poděkování jejímu autorovi. Člověku, kterému není lhostejné zdraví lidí a snaží se jim svou prací v oblasti detoxikační metody pomoci. A svým způsobem za jednu z těchto pomocí můžeme považovat i Křížovky života.

Součástí slavnostního programu byli i pozvaní hosté pana doktora Jonáše. Přicházeli nahoru na pódium postupně, každý z jiné oblasti, z jiné branže, ale jedno měli společné. Přišli panu doktorovi veřejně poděkovat nejen za jeho literární schopnosti, ale také za jeho práci, díky níž se de facto mohl na pódiu objevit i první pozvaný host Mons. páter Miloslav Fiala. Tento téměř devadesátiletý vitální pán sám na pódiu uvedl, že nebýt doktora Jonáše, už by tady nebyl.

Na pódiu Mons. páter Miloslav Fiala. Mezi oběma pány panuje vzájemná úcta

Dalším z pozvaných hostů byla šéfredaktora časopisu Regenerace Pavlína Brzáková, která práci MUDr. Jonáše obdivuje už řadu let

Mezi hosty nemohl chybět ani dlouholetý přítel MUDr. Jan Cimický, kterého s MUDr. Jonášem pojí mimo jiné i společná praxe v oboru psychiatrie. Rozhodně si bylo co říct

Ještě než se v křesle vedle pana doktora objevili další z pozvaných přátel, využila moderátorka Martina Kociánová chvilky k dotazu na poslední výzkumný objev MUDr. Josefa Jonáše, elektronický přístroj Marion. Pan doktor ho velmi rád představil a vysvětlil jeho smysl a funkci. Vzhledem k rozsahu informací se bližší údaje můžete dozvědět na stránkách www.marion-jj.cz.

Tam se mimo jiné dozvíte i to, po kom dostal přístroj Marion pojmenování. Bylo to po paní Marii, která pomocí telereportu pogratulovala panu doktorovi z dalekého zámoří, z Kalifornie. Tento pozdrav „na dálku“ byl pro pana doktora příjemným překvapením, ale pro ten večer rozhodně ne posledním.

MUDr. Josef Jonáš představuje svůj revoluční výrobek, elektronický přístroj Marion

Pozdrav od paní Marie Slaninové, dlouholeté klientky a přítelkyně MUDr. Josefa Jonáše

A kdo další se objevil vedle pana doktora na pódiu?

Karel Fuller, člověk zabývající se šamanismem a technikami práce s vědomím, mimo to také klient MUDr. Jonáše, jemuž vděčí za uzdravení

Spisovatel, autor Regenerace, Milan Calábek

Další host na pódiu, MUDr. Petr Sedláček, přišel i s prvním vydáním knihy Křížovka života, kterou mu pan doktor Jonáš před lety podepsal.

První vydání mělo žlutý přebal, dotisk byl v barvě modré. Ale obsah samozřejmě stejný 🙂

A následovalo další milé překvapení. Pozdrav na dálku od herce Jaroslava Duška. Byl milý, přátelský, stručný a výstižný…

To moderátorka České televize Iveta Toušlová se rozpovídala víc a uvedla, že Křížovku života četla už na studentských kolejích a velmi její život ovlivnila.

MUDr. Josef Jonáš se mezi oběma dámami cítil očividně dobře

Příjemným zpestřením programu byla na pódiu přítomnost mladšího syna MUDr. Jonáše – Andrease, kterému známý astrolog Richard Stříbrný, další z pozvaných hostů, krátce po narození sestavil horoskop. Podle slov pana doktora i jeho manželky, sedí přesně na míru.

Na pódiu vedle tatínka Andreas Jonáš, kdo ví, možná budoucí doktor nebo vynálezce?

O hudební vstup se v průběhu slavnostního večera postaralo duo Zhory / Balán.
Na závěr pak samozřejmě následoval slavnostní přípitek všech pozvaných hostů.
Ale ani to ještě nebyl úplný konec.

Hudební duo Lucie Zhory a Mirek Balán

Slavnostní přípitek

Další velké překvapení pro pana doktora Jonáše následovalo z nahrávky jeho dlouholetého přítele Jiřího Kuchaře, který to vlastně všechno „spískal“. Včetně vydání veleúspěšné Křížovky života. Pan Kuchař je v tuto dobu v nemocnici a přejeme mu brzké uzdravení.

Dojemný pozdrav od kamaráda Jiřího Kuchaře

Dárek nakonec

Slavnostní večer u příležitosti 30. výročí vydání Křížovky života se vydařil.
A hosty MUDr. Josefa Jonáše byli vlastně všichni, nejen na pódiu, ale i ti v publiku. Všichni, kteří přišli vzdát hold a úctu člověku, který si ji zaslouží…

MUDr. Josef Jonáš

Text a foto: Saša Stušková

CategoryZajímavosti

© 2016 MUDr. Josef Jonáš - poradna celostní medicíny